#škodovkounadakar

Motorku vyměnil za historickou Škodu. ‚Dakar buď milujete, nebo nenávidíte,‘ říká o návratu Klymčiw

Poprvé v historii pojede automobil značky Škoda Rallye Dakar. Za volantem bude sedět Ondřej Klymčiw, který si právě při tomhle závodě v roce 2018 při vážném pádu z motorky rozdrtil čtyři obratle. Díky projektu Škodovkou na Dakar se po tříleté přestávce vrátí na slavnou soutěž zase jako závodník.

Závodník Klymčiw se vrátí na Rallye Dakar, ale s jiným strojem. Více v příspěvku Tomáše Petra 

Myšlenka vrátit se na Rallye Dakar v jiné kategorii ho napadla během stání v dopravní koloně. Během dvou týdnů pak vznikl projekt Škodovkou na Dakar. Klymčiw se tak příští rok objeví ve startovním poli nové kategorie historických speciálů. Na přípravu ale moc času nemá.

„Kdyby se měl teď podobný projekt začínat, tak je to vysloveně nemožné. Takové auto se chystá více než rok. Tím, že jsem začal už v roce 2017 připravovat takovéto auto, tak Ondra de facto přišel k autu, které bylo, dá se říct, z osmdesáti procent připravené,“ říká bývalý šéf týmu Škoda Motorsport Jiří Kotek, který pro Klymčiwa chystá Škodu 130 LR.

Zdroj:  https://www.irozhlas.cz/sport/ostatni-sporty/motorsport-rallye-dakar-klymciw-historicky-automobil-skoda_2007201726_wei

co se o nás píše

ČLÁNKY A MÉDIA

sociální média

KDE NÁS NAJDETE

kdo nás podporuje

NAŠI PARTNEŘI

videa z projektu

VIDEO GALERIE

„Napadlo mě to, když jsem stál v koloně a na volantu uviděl znak Škody. Došlo mi, že jestli se mám vrátit na Dakar, tak jedině ve Škodovce, a stotřicítka byla jasná volba.”

Ondřej Klimčiw